Ručně šitá móda „za pár kaček“
To, co je pro vás dostupné

To, co je pro vás dostupné za pár korun, je v Nepálu celé jmění.

Náklady snižujeme chytře. Na čem ale rozhodně nešetříme, jsou lidi. Naše švadleny platíme na místní poměry nadstandardně. Cenová hladina v Nepálu je oproti Česku ale natolik rozdílná, že vy si naše zboží s prvky ruční práce můžete dovolit i před výplatou. A ještě s pocitem, že děláte dobrý skutek!

Ručná výroba
Ručná výroba
Jak barvíme látky?
Uhodli jste to – jak jinak, než ručně.

Uhodli jste to – jak jinak, než ručně. Výsledkem jsou ty nejunikátnější barvy, vzory a obrazce…

Začátek výroby našeho oblečení se neobejde bez ručního barvení látek. (Proto doporučujeme praní jen za studena!) Do dřevěných, ručně vyřezávaných kádí se nalije barva. Pak se do nich postupně namáčí látky a vznikají jednoduché, i složitější vzory. Mimochodem – ani výšivky na našich produktech nejsou vyráběné strojově.

Uhodli jste to – jak jinak, než ručně. Uhodli jste to – jak jinak, než ručně.
Vracíme komunitě
Záleží nám na podmínkách, kde naše oblečení vzniká.

Záleží nám na podmínkách, kde naše oblečení vzniká.

Zakládáme si na férovém obchodování. Chceme, aby naši řemeslníci pracovali v bezpečných podmínkách, dostávali slušnou odměnu a jejich práva byla vždy respektována a dodržována. Věříme ve vztahy a dlouhodobá partnerství. S našimi dodavateli pracujeme od našeho vzniku a díky tomu můžeme neustále zlepšovat jejich podmínky. Naším cílem je dávat lidem práci, aby nebyli závislí na západních charitách, ale uměli se o sebe postarat.

Komunita
Komunita
Komunita

Líbí se nám heslo, že je prospěšnější naučit rybařit, než obdarovávat rybami.

Snažíme se, zatím alespoň v malém, prosadit heslo Tomáše Bati: „Vydělávejte, nežebrejte!“

Přínášíme alternativu „rychlé módy“
Módní průmysl
Módní průmysl

Stejně jako dáváme (většinou :)) přednost domácímu jídlu před fast foodem, vyznáváme slow fashion, neboli pomalou módu.

Módní průmysl je bohužel stále hnaný poptávkou po levném oblečení. To má devastující dopad na celou planetu, ale i na jednotlivce, kteří se na výrobním procesu podílejí – nedostatečně placené dělníky u výrobních pásů a v nejhorších případech i dětské pracovníky.

Pomalá móda znamená vyhranit se vůči vykořisťování dělníků, rozdělování rodin, slumům a znečišťování ovzduší.

Zkrátka všemu, co dělá rychlou módu tak úspěšnou. Jde to i jinak! U nás najdete krásnou, ruční práci za využití tradičních dovedností šikovných švadlen – často znevýhodněných žen.

Co vznikne, když se sejde talent, unikátní design a ruční práce?
Skutečně poctivé zpracování

Skutečně poctivé zpracování. Za originalitu našeho oblečení dáme ruku do ohně!

Troufáme si říct, že poměr ceny ku kvalitě je u nás velmi výjimečný. Naše zboží je originální (nepotkáte ho na každé druhé) a dlouhověké (často téměř nezničitelné - nemusíte se bát, že se vám kalhoty rozjedou ve švech nebo kabelka po pár zatěžkávacích zkouškách rozpadne). Vyplatí se každá koruna, kterou do módy Thao investujete.

Skutečně poctivé zpracování
Skutečně poctivé zpracování
Skutečně poctivé zpracování
Na našem webu používáme a zpracováváme cookies. Tím, že stránku využíváte, s tím uvádíte svůj informovaný souhlas. V případě nesouhlasu je bohužel nutné, abyste web opustili.